ÜYE GİRİŞİ

YENİ ÜYELİK

 

DİĞER İÇERİKLER


Sponsorlu Baglantilar

Teog’da Hangi Soru İptal Edildi?

Ana Sayfa » Eğitim Haberleri » Teog’da Hangi Soru İptal Edildi?
Sitemize 27 Kasım 2015 tarihinde eklenmiş ve kişi tarafından ziyaret edilmiş.
Eğitim uzmanları TEOG-1 Fen ve teknoloji sınavının kaldırma kuvvetine yönelik bir sorusunun hatalı olduğunu ve iptal edilmesi gerektiğini belirtmişlerdi. Milli eğitim Bakanlığı da (MEB) sorunun iptal edildiğini açıkladı. İptal edilen soru tüm öğrenciler için doğru kabul edilecek.
Bakanlık yetkililerinden alınan bilgiye göre, TEOG sınavının bugün  yapılan Fen ve Teknoloji dersi yazılısı, A kitapçığında yer alan 13. soru, (B  kitapçığında 19, C kitapçığında 18, D kitapçığında 15. soru), “başka bir  seçeneğin de doğru olma ihtimali ve teknik nedenlerle hazırlanan bilimsel rapor  doğrultusunda” iptal edildi.
Bu soru, tüm öğrenciler tarafından doğru cevaplandırılmış olarak değerlendirilecek.
“K,L ve M düzeneklerinden oluşan soruda L düzeneğinde yapılan ölçüm doğru ise M düzeneğindeki ölçüm doğru olamaz, M düzeneğinde yapılan ölçüm doğru ise L düzeneğindeki ölçüm doğru olamaz. Bu durumda L ve M aynı anda doğru olamayacağı için aynı seçenek içinde kullanılması öğrencilerde çelişkiye neden olmuştur”
“Soruda cismin yoğunluğunun suyun yoğunluğundan büyük ya da eşit olduğu belirtilmeliydi. Bu haliyle soru çift cevaplıdır. Hem B olabilir, bakış açısına göre C’ de olabilir.”
fft16_mf6329352Paylaş
Sitemizdeki Benzer İçeriklerYorumlar

Bu Yazıya Toplam 0 Yorum Yapılmış

İsminiz

E-Posta Adresiniz

Şehir