Sponsorlu Baglantilar

SÖZLÜK VE ÇEVİRİ YAZILIMLARI NE KADAR GÜVENİLİR ?

Ana Sayfa » Türkçe Dersi » SÖZLÜK VE ÇEVİRİ YAZILIMLARI NE KADAR GÜVENİLİR ?
Sitemize 05 Şubat 2016 tarihinde eklenmiş ve kişi tarafından ziyaret edilmiş.

İnternet çağında yaşadığımız bu dönemlerde bilmediğimiz, bilgi online-ceviri-ve-sozlukedinmek istediğimiz her şeyi tarayıcılara yazarak aratma şeklinde öğrenmeye çalışıyoruz. Çeviri anlamında bir çok yazılım olmasına karşın, bunların % 100 güvenilirliği söz konusu değildir. En iyi çeviri yapma özelliğine sahip olan Google translate bile, sadece % 90 doğruluk oranında çeviri yapabilmektedir. İyi ve kaliteli bir çeviri yapmak istiyorsak, örneğin çevirisini yapmak istediğimiz bir cümle değil de bir kitap ise ya da resmi bir evrak ise, yanılgıya uğramamak için alanlarında uzman olan çevirmenlerin bir araya getirildiği, çeviri yapan tercüme büroları tarafından, destek almakta fayda vardır. Elimizin altında her zaman bir tablet ya da bir cep telefonu bulunması, anında bilgiye erişmek açısından her ne kadar avantajlı olsa da ciddi anlamda bir çeviri yapmak istediğimizde, ilgili kurumlardan fayda sağlamak en güvenilir bilgiye ulaşmamız açısından doğru yöntem olacaktır. Bunların arasında en geniş kapsamlı hizmet veren kurumumuz, Boğaziçi tercüme bürosu olarak anılmaktadır. Alanında uzman tercümanlar ile birlikte oluşturulmuş, Türkiye’nin en önemli ve özel çalışma kadrosuna sahip olan ve tercüme konusunda en iyi hizmeti veren bu kurumun, fiyatları da oldukça uygundur. Bütün çevirilerinizi güvenle teslim edebileceğiniz ve güler yüzlü ve güvenilir çeviri hizmeti ile hangi dilde olursa olsun, bütün dillerde alanlarında uzman olan tercüme danışmanları aracılığıyla, en iyi çeviri hizmetini alabileceğiniz, çeviri ofisidir.

Sektöründe lider olan bu kurumda; hukuk, akademik, bilişim gibi bir çok alanda, profesyonel hizmetler vermektedir. Özellikle iş dünyasının en çok başvuruda bulunduğu bu kuruma, İstanbul’un merkezi bir noktasında olması sebebiyle de oldukça rahat bir şekilde erişim sağlanmaktadır. Sadece İstanbul’da değil Ankara, İzmir gibi Türkiye’nin bütün şehirlerinde hizmet vermektedir. Üstelik online olarak verdiği hizmetlerle de, çözüm odaklı çalışmaya özen göstermektedir. Alanında uzman olan kadrosuyla, tam 20 yıldır profesyonel hizmet vermektedir. Mükemmel derecede tercüme hizmeti sunan bu firma, yedi gün yirmi dört saat online teknik destek hizmeti de vermektedir. Tercüme hizmetleri konusunda yüzde yüz güvenilir olan sayılı kurumların en başında geldiği için, iş dünyasının ve en tanınmış iş adamlarının kalbi haline gelmiştir. Sahip olduğu ulusal normlar sayesinde de çeşitli sertifika programları da uygulamaktadır. Aynı zamanda uygun fiyat seçenekleri ile ucuz ve kaliteli hizmet konusunda da, yine sektörünün lideri durumundadır.

Yukarıda da belirttiğimiz gibi internet ve çeşitli programlar üzerinden çeviri yapmak, bize yüzde yüz doğru bir çeviri yapma imkanı sağlayamaz. Ancak sıradan basit terimleri çevirmek açısından ve elimizin altında olması nedeniyle küçük çözümler sağlayan yazılımlar, büyük çeviriler de yüzde yüz güvenilir bilgi veremeyeceğinden, çok tercih edilmemelidir. Yüzde yüz güvenilir bilgi edinmek için çeviri yapan kurumlardan ve tercüme büroları ile çalışmak en sağlıklı çözüm olacaktır.
Paylaş
Sitemizdeki Benzer İçeriklerYorumlar

Bu Yazıya Toplam 0 Yorum Yapılmış

İsminiz

E-Posta Adresiniz

Şehir

İlgili Terimler :