ÜYE GİRİŞİ

YENİ ÜYELİK

 

DİĞER İÇERİKLER


Sponsorlu Baglantilar

Ortaokullarda Sınıf Tekrarı Nasıl Yapılır?

Ana Sayfa » Eğitim Haberleri » Ortaokullarda Sınıf Tekrarı Nasıl Yapılır?
Sitemize 02 Haziran 2015 tarihinde eklenmiş ve kişi tarafından ziyaret edilmiş.

1-Şube öğretmenler kurulu 8-12 Haziran 2015 tarihleri arasında yapılacaktır.meb

2-Şök de herhangi bir dersin 1.ve 2.dönem ortalaması 45 ten aşağı olan özürsüz olarak 20 gün okula devam etmeyen,haftalık ders çizelgesindeki derslerin herbirinden en az bir puan alamayan (evde ve hastanede eğitim alan ile din kültürü dersinden muaf olanlar hariç) ve aktif devamsız öğrenciler sistem tarafından aktarılacaktır.

3-Seçmeli dersler dahil tüm dersler puanla değerlendirilecektir.bu puanlamalar dersin özelliğine göre değişecektir.

4-Özellikle 8.sınıf öğrencilerinden 6.ve 7. sınıf yıl sonu notları sisteme zamanında işlenmemiş ve denklik kaydı olmayanların merkezi sistem ortak sınavlar sonunda ortaoöğretim kurumlarına (TEOG) yerleştirmelerinde mağdur olmamaları açısından önceki yıllara ait ağırlıklı yıl sonu puanları e-okul kurum işlemleri /giriş ekranı/eski dönem ağırlıklı not ortalamaları ekranından okul tarafından yapılmaktadır.

5-ŞÖK kararı alınmamış ve hakkında işlem yapılamamış öğrenciler bırakılmayacaktır.

6-Evde hastanede eğitim alan öğrenciler ile kaynaştırma eğitimi alan öğrencilerin durumu e-okul öğrenci genel bilgileri ekranından okul yönetimi tarafından işlenecektir.

7-İlgili yönetmeliğin 23.maddesi kapsamında geçerli mazereti olmadan sınavlara katılmayan projesini teslim etmeyen öğrencilerle ilgili ders hanesine  G yazılacak sürekli devamsız olan öğrenciler sistem tarafından otomatik olarak sistem tarafından sınıfta bırakılacağı için G yazılmayacaktır.

8-Tüm sınıfların sınıf geçme defterleri sayfa sayfa incelenerek sınıf geçen ve sınıf tekrarına kalan öğrencilerde yanlışlık varsa ders yılı sona ermeden düzeltilecektir.

9-Mecburi öğrenim çağı dışına çıkan öğrenciler ders yılı sonunda e okul öğrenci ayrılma işlerinden pasifleştirilecek ve ek-3 belgesi verilerek yaygın eğitime/açık öğretim e yönlendirilecektir.

10-Ortaokulda hafızlık eğitimi nedeniyle kaydı donan öğrencilerin kayıtları 5 haziran 2015 tarihine kadar aktifleştirilerek sınavları yapılacak ve sınavda 45 puan altı alan öğrencilerin durumları 8-12 haziran tarihileri arasında şök de değerlendirilecektir.

 
Paylaş
Sitemizdeki Benzer İçeriklerYorumlar

Bu Yazıya Toplam 0 Yorum Yapılmış

İsminiz

E-Posta Adresiniz

Şehir

İlgili Terimler :