Menu

İlkokul 2.dönem başı öğretmenler kurulu gündem maddeleri ve alınan kararlar 2015-2016

0 Comments

2015-2016 EĞİTİM – ÖĞRETİM YILI ÇAYLAR İLKOKULU

 1. DÖNEM ZÜMRE BAŞKANLARI TOPLANTI TUTANAĞI

 

ÖĞRETİM YILI                   :     2015-2016

TOPLANTI NO                    :     2

TOPLANTI TARİHİ            :     13.02.2016

TOPLANTI YERİ                 :     Öğretmenler Odası

TOPLANTI BAŞKANI        :     Ali KILIÇ

 

 

ÇAYLAR İLKOKULU

2015-2016 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI

Zümre Başkanları Kurulu

 

 

  SINIF/ŞUBE ADI SOYADI
1. 1.SINIFLAR CEBRAİL KOÇHAN
2 2.SINIFLAR YELİZ YILMAZ
3 3.SINIFLAR SEVAL DUMAN
4 4.SINIFLAR KADİR ÇOBANOĞLU

 

 

 

 

 

TOPLANTI GÜNDEMİ

 

 1. Açılış, yoklama.
 2. 2015-2016 1. dönem öğrenci başarılarının değerlendirilmesi.
 3. 1. Dönem başarısız olan öğrenciler için bu dönem yapılacak olan çalışmaların belirlenmesi
 4. Öğrencilerin sosyal kültürel etkinliklerinin görüşülmesi okula yeni gelen öğrencilere yönelik oryantasyon çalışmalarının değerlendirilmesi okula uyum sağlayamayan öğrencilerin durumunun görüşülmesi.
 5. Dilek ve temenniler.

 

 

 

 

 

 

 

GÜNDEM MADDELERİNİN GÖRÜŞÜLMESİ

 

 1. dönem Zümre Başkanları Kurulu 10.02.2016 Çarşamba günü saat 15.10’da öğretmenler odasında toplandı. Müdür yardımcısı Ali KILIÇ, gündem maddelerini okuyarak gündeme eklenmesi istenilen konu olup olmadığını eklenecek madde yoksa toplantının başladığını belirtti. Okul Zümre Başkanları temsilcisi Ali KILIÇ toplantıya katılan Zümre Başkanlarının yoklamasını yaptı. Yapılan yoklama sonunda zümre başkanlarının toplantıda tam olarak hazır bulunduğu görülmüştür.

 

 1. sınıflar öğretmeni Cebrail KOÇHAN 1. Dönemde istenilen başarının büyük ölçüde gerçekleştiğini, fakat Ali ŞEKER isimli öğrencide hala konuşma problemi olduğu belirtilmiştir. 2. Sınıf öğretmeni Yeliz YILMAZ sınıfında 1. Dönemde başarının gayet iyi olduğunu bu konuda bir sıkıntı yaşamadığını belirtti. 3. Sınıf öğretmeni Seval DUMAN 1. Dönemin başarılı geçtiğini öğrencilerinin istenilen kazanımları kazandıklarını, konuları plana göre anlattığını bu konuda önemli bir problemin olmadığını belirtti. 4. Sınıf öğretmeni Kadir ÇOBANOĞLU 1. Dönemin genel olarak başarılı olduğunu öğrencilerin istenilen düzeyde olduğunu sınıf ortalamasının altında olan öğrencilerle bu dönem yakından ilgileneceğini belirtti.

 

 1. Dönem alarak ilk okulda başarısız görülen öğrenciler sunlardır.

 

 1. Sınıflarda: Ali ŞEKER, Boran BAL, Taner YILDIZ. Bu konuda sınıf öğretmeni Cebrail KOÇHAN bu öğrencilerle yakından ilgileneceğini 1. Dönemin temel kazanımlarını daha basitleştirerek vereceğini etüt saatlerinde bu öğrencilerle çalışacağını belirtti.
 2. Sınıflarda: İlker GÜNDÜZ Helin BEYTAŞ Turan YILDIZ. Bu öğrencilerin başarısını arttırmak için rehberlik servisinden ve diğer sınıf öğretmenlerinden yardım isteyeceğini bu öğrencilerle etüt saatlerinde bireysel calışacağını belirtti
 3. Sınıflarda: Eren EMRE isimli öğrencinin okuma ve yazma becerisinin zayıf olduğunu bu konuda 1. Sınıf öğretmeniyle işbirliği yapılacağını belirtti.
 4. Sınıflarda: Mazlum DOĞAN Umut Ali SEZEN Pınar YILDIZ Cömert BİNGÖL isimli öğrencilerin isimli öğrencilerin başarısını arttırmak için bireysel olarak bu öğrencilerin üzerinde duracağı sınıf öğretmeni tarafından belirtildi.

 

 

 

 1. Müdür yardımcısı Ali KILIÇ okulumuzun Sosyal ve kültürel faaliyetlere önem verdiğini söyledi. Bu konuda 2. Dönem havaların ısınmasıyla birlikte çeşitli sosyal aktivitelerin yapılacağını belirtti. Bu konuda beden eğitimi zümresiyle işbirliğine gidilmesi kararlaştırıldı. Okulumuzda 2. Dönem oryantasyon problemi yaşayan öğrencilerin bulunmadığını 1. Dönem bu problemin büyük ölçüde halledildiği söylendi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ALINAN KARARLAR

 

 

 

 1. Sınıf ve ders zümresinde alınan kararların aynen uygulanmasına ve uygulanması esnasında zümre öğretmenleri ile işbirliği yapılması kararlaştırıldı.

 

 1. Sosyal ve kültürel faaliyetlere önem verilmesi gerektiği, bu bağlamda; il içerisinde konularla uyumlu olarak çeşitli kurumlara düzenlenecek gezilerin, şiir ve kompozisyon yarışmaları düzenlenmesinin ve 2. dönem sınıflar arası yapılacak bilgi ve spor yarışmalarının yapılması kararlaştırıldı.

 

 

 

 1. Planlama konusunda ilkokul sınıf öğretmenlerinin kendi aralarında organize olması yardımlaşma ve işbirliği içerisinde olmaları kararlaştırıldı.

 

 

 1. Zümreler arasında daha etkin işbirliği sağlanmasına karar verildi.

 

 1. Öğrenci başarısını arttırmak için sınıflardaki bilgisayar, projeksiyonların etkin bir şekilde kullanılması kararlaştırıldı.

 

 1. Başarısız öğrenciler için etüt saatlerine bireysel çalışmaya karar verildi

 

 

 1. Okul aile işbirliğine dikkat edilmesi ve başarıyı artırmak için velilerle sık sık görüşülmesi kararı alındı.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

                                                TOPLANTIYA KATILANLAR

 

 

 

 

 

 

 Cebrail KOÇHAN                                 Yeliz YILMAZ                           Seval DUMAN

  1.Sınıf Züm. Başk.                               2. Sınıf Züm. Başk.                      3.Sınıf Züm. Başk.

 

 

 

 

 

 

 

 

Kadir ÇOBANOĞLU

 1. Sınıf Züm. Başk.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir