Menu

IELTS ve Toefl Sınavlarına Nasıl Katılır?

0 Comments

IELTS, Uluslararası alanda geçerli bir İngilizce Dil Yeterlilik Sınavıdır. İngilizce ağırlıklı kullanılan yerlerde öğrenim görmek isteyenlerin veya çalışmak isteyenlerin dil yeterliliği bu sınav ile belirlenmektedir. Tüm dünyada uygulanan bu sınav en çok ilgi gören sınavlar arasında yer almaktadır.

Sınav Hakkında Gerekli Bilgiler

Sınav 4 aşamadan oluşmaktadır. Bir yabancı dilin etkin bir şekilde anlaşıldığını ve kullanılabildiğinin test edildiği bu sınavda,

  • Dinleme
  • Okuma
  • Yazmave
  • Konuşma etaplarından geçilmektedir. Sınav toplam olarak 2 saat 45 dakika sürmektedir. Sınavın konuşma etabı genel sınavla aynı gün veya sınavdan önce ya da sonra yapılabilmektedir.

Herhangi bir alanda tercüme konusunda çalışmak ve dilinizi etkin olarak kullanmaya devam etmek istiyorsanız bu sınavdan başarı elde etmek zorundasınız. bogazicitercume.com.tr sunduğu hizmetlerini IELTS sınavında başarı sağlamış ekipler tarafından vermektedir.

Sınav Merkezleri

Bu sınavın merkez İstanbul’dur ve yetkili kurum British Council’dir.  Türkiye’de 7 ilde sınav yapılmaktadır. Bu iller İstanbul, Ankara, İzmir, Adana, Antalya, Bursa ve Erzurum’dur. Sınav başvuruları 2 ay önce başlarken sınava yoğun talep olması durumunda öncelik kayıt sırasına göre belirlenmektedir. Sınavın özellikle konuşma kısmında adaylardan seviyelerine göre teknik tercüme yapmaları da istenebilir.

TOEFL Sınavı Hakkında

Bu sınavdaki başarınız İngilizce eğitim veren bir okula kayıt olmak için atacağınız ilk adım olacaktır. Kâğıt üzerinde yapılan sınavlar günümüzde yerini daha çok konuşma ağırlıklı bir karşılıklı görüşmeye çevirmeye başlamıştır. Dünya çapında 30 milyondan fazla kişi dil yeterliliğini kanıtlamak için bu sınava girmiştir. Sınava gösterilen ilgi aynı hızla devam etmektedir.İngilizce çeviri ile bu sınava dair yabancı makale ve bilgilendirme yazılarını da okuyabilirsiniz. Tüm dünya genelinde 130’dan fazla ülke ve 9 binden fazla eğitim kurumu TOEFL sınav sonuçlarını kabul ederek öğrenci seçimi yapmaktadır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir