Menu

Anneler Günü

0 Comments

Anneler Gününün en güzel hediyesi…
Hayattaki en önemli ve değerli varlıklarımız olan annelerimiz, nice emekler vererek çeşitlifedakarlıklar sonucu bizleri bu günlere getirmiş ve hayat boyu hangi yaşlarda olursak olalım daima bizlerin üzerine titremeye devam eden kişiler olmuştur. Annelerimizin hakkını hiç bir zaman ödeyemeyiz kuşkusuz.  Ateşlendiğimiz anlarda gecelerce başımızda bekleyen, tüm olumsuz ve olumlu anılarımızda yanı başımızda en büyük destekçimiz olan ananelerimiz dünyanın en özel hediyelerine, en önemlisi de en büyük saygıyı, sevgiyi hak etmektedirler. Anneler günü ne zaman? diye merak edenler için 2016 anneler gününün tarihini sizler için veriyoruz.

Bu sene anneler günü 8Mayıs Pazar gününe denk gelmektedir. Ülkemizde her yıl mayıs ayının ilk pazar günü kutlanan anneler günü, dünya ülkelerinde de kutlanmaktadır. Yurt dışında anneler günü farklı tarihlerdekutlanmaktadır. Tarih her ne olursa olsun annelerimiz dünyanın en değerli mücevherlerine layıktır.  Fakat annelerimizin çocuklarından en büyük beklentisi sevgi saygı ve ahlaklı, örnek birer insan olmamızdır. Çünkü anneler elleriyle büyüttüğü yavrularını her daim güzel yerlerde görmek ister ve büyüklerine saygılı hürmetkar çocuklar beklemektedir. Anneler günü için sizlerde önümüzdeki günlerde çok özel anneler günü hediye alternatiflerini değerlendirebilirsiniz. Dilerseniz annelerinizinihtiyaçlarıdoğrultusunda güzel tercihler yapabiliryada bütçeniz doğrultusunda annenesin hoşuna gidecek hediye alternatifleri tercih edebilirsiniz. Bazen dudaklarınızdan dökülecek sevgi sözcükleri ve küçük bir öpücük bile annenizi mutlu etmeye yetebilecek en özel hediyelerdir.

Anne olmak; hayattaki en zor görevlerden bir tanesidir. Yavrusunun düşmesinden dolayı canı yanmayan anne yoktur muhtemelen. Sürekli şefkat, ilgi ve koruma duygusu içerisinde kendinden önce yavrularını düşünenfedakârlığın adıdır anne olmak.

Anneler günü, her yıl bir kez olmak üzere mayıs ayının ilk Pazar günü kutlanan bir özel gündür. Her evde tatlı bir talaşa ve heyecan hüküm sürerken anne dışında evin tüm bireyleri gizli bir sürpriz hazırlığı içerisine girmektedir. Anneler hiçbir şeyden habersiz gibi görünse degüçlüannelik sezgilerine sahip olan annelerimiz,her şeyin farkındadır aslında. Buna rağmen yinede görmezden gelerek, planlanana sürprizin en özel şekilde gerçekleşmesine gizliden gizliye yardım ve destek olur.

Annelik bu şekilde her an ve her şartta fedakârolabilmektir. Kendi yaşamından vazgeçip hayatıçocuğuna adamaktır. En güzel kıyafetleri giymek yerine çocuklarına giydirebilmek, onlarla mutlu olabilmektir. Annelerimizin değerini hayatta iken hepimiz bilelim onlara  yılda bir kez hediye almaktan ziyade yılın her günü haini hatırısorarakonları her daim mutlu edelim. Unutmayalım ki hepimiz geleceğin anneleri ve anne adaylarıyız. Sizlerde hürmetlidavranışlar sergileyerek ananenizi mutlu edin. 8 Mayıs 2016 tarihine denk gelen ananeler gününü anneleriniz içine en özel şekilde kutlamaya özen gösterin.

Bu sayede şahane bir anneler gününe imza atabilir, annenizle özel bir günün ardından kendinizi hiç olmadığı kadar iyi hissedebilirsiniz

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir