Menu

Alanya Turları

0 Comments

Alanya Turları

Türkiye’nin gözde tatil bölgelerinden bir tanesi olan Alanya, ilkbahar ve yaz dönemlerinde turistlerin en fazla tercih ettiği bölgelerin başında gelmeye devam etmekte. Yerli yabancı turistlerin Alanya’yı tercih etmelerindeki en büyük sebep gerek tarihi gerekse turistik güzelliklerin aynı anda burada bulunması. Böylece insanlar gerek tek başlarına gerekse sevdikleri ile beraber buraya gelerek zamanlarını hiç olmadığı kadar güzel geçirme imkanına da erişmiş oluyorlar.

Alanya Rafting Turu

Alanya’nın en güzel noktalarından bir tanesi olan Köprülü Kanyon Ulusal Parkı’nda yapılan Alanya rafting turu ile beraber insanlar adrenalini hiç olmadığı kadar etkili bir şekilde yaşama imkanına da erişmiş olacaklar. Rafting yapmak adına gerekli olan tek şart ise kişilerin 10 yaşından büyük olması. Bir yandan kendini maviliğin eşsiz güzelliğine bırakacak olan insanlar, diğer bir taraftan ise buradaki doğal güzellikleri inceleme fırsatına da erişmiş olacaklar. Burada yer alan yaklaşık olarak 2000 yıllık olan Roma köprüleri görülürken aralarda verilecek olan molalarda isteyenler yüzerek yorgunluklarını üzerilerinden atmış olacaklardır.

Alanya Kapadokya Turu – 3 Gün

Peribacaları bilindiği üzere Türkiye’nin dünyaca ünlü güzelliklerinden bir tanesi. Alanya Kapadokya turu 3 gün boyunca insanlara bu güzelliği göstermeyi hedeflemekte. Rehberler ile yapılmakta olan bu gezi esnasında insanlar bu bölgede yer alan ipek yolu, Konya Mevlana Türbesi ve Müzesi başta olmak üzere birçok farklı yeri de görme imkanına erişmiş olacaklar. Kişiler eğer ki peribacalarının üzerinden balonla uçmak isterlerse, ödeyecekleri ek ücret karşılığında bu isteklerini de yerine getirebileceklerdir. Tur içerisinde rehber, otelde konaklama ve yemek yer almaktadır.

Alanya Pamukkale Turu – 1 Gün

Pamukkale, UNESCO mirasları içerisinde kendine yer bulan yerlerden bir tanesi. Bu muhteşem yeri rehberler aracılığı ile görmek isteyenler ise Alanya Pamukkale turu 1 gün seçeneğini tercih edebilirler. Pamukkale Travertenleri, Cleopatra antik havuz ve kaplıcaları, Hierapolis, Aziz Philippe’nin mezarı gibi pek çok farklı tarihi bölge bu tur kapsamında gezilecektir. Böylece insanlar yalnızca 1 gün içerisinde istedikleri her yeri gezerek tatillerini oldukça keyifli bir şekilde sonlandırmış olacaklardır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir