Son Dakika Haberleri

Alanya TurlarıAlanya Turları

 

Türkiye’nin gözde tatil bölgelerinden bir tanesi olanAlanya, ilkbahar ve yaz dönemlerinde turistlerin en fazla tercih ettiğibölgelerin başında gelmeye devam etmekte. Yerli yabancı turistlerin Alanya’yıtercih etmelerindeki en büyük sebep gerek tarihi gerekse turistik güzelliklerinaynı anda burada bulunması. Böylece insanlar gerek tek başlarına gereksesevdikleri ile beraber buraya gelerek zamanlarını hiç olmadığı kadar güzelgeçirme imkanına da erişmiş oluyorlar.

 

Alanya Rafting Turu

 

Alanya’nın en güzel noktalarından bir tanesi olan KöprülüKanyon Ulusal Parkı’nda yapılan Alanya rafting turuile beraber insanlar adrenalini hiç olmadığı kadar etkili bir şekilde yaşamaimkanına da erişmiş olacaklar. Rafting yapmak adına gerekli olan tek şart isekişilerin 10 yaşından büyük olması. Bir yandan kendini maviliğin eşsizgüzelliğine bırakacak olan insanlar, diğer bir taraftan ise buradaki doğalgüzellikleri inceleme fırsatına da erişmiş olacaklar. Burada yer alan yaklaşıkolarak 2000 yıllık olan Roma köprüleri görülürken aralarda verilecek olanmolalarda isteyenler yüzerek yorgunluklarını üzerilerinden atmış olacaklardır.

 

Alanya Kapadokya Turu – 3 Gün

 

Peribacaları bilindiği üzere Türkiye’nin dünyaca ünlügüzelliklerinden bir tanesi. Alanya Kapadokya turu 3 gün boyunca insanlara bugüzelliği göstermeyi hedeflemekte. Rehberler ile yapılmakta olan bu geziesnasında insanlar bu bölgede yer alan ipek yolu, Konya Mevlana Türbesi veMüzesi başta olmak üzere birçok farklı yeri de görme imkanına erişmişolacaklar. Kişiler eğer ki peribacalarının üzerinden balonla uçmak isterlerse,ödeyecekleri ek ücret karşılığında bu isteklerini de yerinegetirebileceklerdir. Tur içerisinde rehber, otelde konaklama ve yemek yeralmaktadır.

 

Alanya Pamukkale Turu – 1 Gün

 

Pamukkale, UNESCO mirasları içerisinde kendine yer bulanyerlerden bir tanesi. Bu muhteşem yeri rehberler aracılığı ile görmekisteyenler ise Alanya Pamukkale turu 1 gün seçeneğini tercih edebilirler.Pamukkale Travertenleri, Cleopatra antik havuz ve kaplıcaları, Hierapolis, AzizPhilippe’nin mezarı gibi pek çok farklı tarihi bölge bu tur kapsamındagezilecektir. Böylece insanlar yalnızca 1 gün içerisinde istedikleri her yerigezerek tatillerini oldukça keyifli bir şekilde sonlandırmış olacaklardır.