Menu

9 Ocak 2017 Kar Tatili Olan İller

0 Comments

AMASYA

09/01/2017 Pazartesi günü Amasya merkez ve ilçelerinde Milli Eğitim Müdürlüğümuze bağlı tüm resmi/özel okullar ile Halk Egitim merkezlerinde yoğun kar yağışı /buzlanma nedeniyle 1 (Bir) gün eğitim öğretime ara verilmistir.

BALIKESİR

Valilikten yapılan açıklamaya göre, olumsuz hava şartlarının devam etmesi beklendiğinden, Bandırma, Manyas, Kepsut, Marmara, Gönen, Dursunbey, Erdek, Savaştepe ve Susurluk ilçelerinde yarın eğitim ve öğretime 1 gün ara verildiği belirtildi.

Açıklamada, aynı gün kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan engelli ile hamile personelin de idari izinli sayılacağı bildirildi.

 

BOLU

İlimizde devam kar yağışı ve yollardaki buzlanma nedeniyle Bolu il genelindeki tüm okullarda eğitime (anaokulu, ilkokul, ortaokul, lise, özel rehabilitasyon merkezleri ve Halk Eğitim Merkezleri) 9 Ocak Pazartesi günü 1 günlük ara verilmiştir. Ayrıca 9 Ocak Pazartesi günü engelli ve hamile kamu görevlileri 1 gün idari izinli sayılacaklardır. 

 

BURSA

Bursa Valiliği, beklenen olumsuz hava koşulları sebebiyle okulların tatil edildiğini açıkladı. Bursa Valiliği’nden yapılan yazılı açıklamada, “Olumsuz hava şartlarının devam etmesi beklendiğinden, il genelindeki tüm anaokulları, ilk ve ortaokullar ile liselerde 9 Ocak Pazartesi günü bir gün süre ile eğitim ve öğretime ara verilmesi uygun görülmüştür. Aynı gün kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan engelli personel ile hamile personel idari izinli sayılacaklardır” denildi.

 

ÇANKIRI – Kurşunlu

Yoğun kar yağışının devam etmesi sebebiyle öğrencilerin mağdur edilmemesi için Kaymakamlık tarafından 9 Ocak 2017 Pazartesi günü okulların bir gün tatil edilmesine karar verildi.

 

Ilgaz

Yoğun kar yağışı nedeniyle ilçemizdeki ilk ve orta dereceli okullar İlçe Hıfzıssıhha kurulu kararı ile 09.01.2017 Pazartesi günü 1 gün süreyle tatil edilmiştir.

 

ÇORUM

Çorum merkez ilçede kar, soğuk ve buzlanmadan dolayı 09.01.2017 Pazartesi günü eğitime bir gün ara verilmiştir.

 

EDİRNE

09/01/2017 Pazartesi günü Edirne ili merkez ve ilçelerinde Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı tüm özel/resmi okullar ve kurumlar, kar/buzlanma nedeniyle 1 (Bir) gün tatil edilmiştir. Ayrıca kamu çalışanı engelli ve hamile personel 09/01/2017 Pazartesi günü 1(Bir) gün idari izinli sayılacaktır.

 

İSTANBUL

Cuma günü akşam saatlerinde başlayan ve aralıklı olarak devam eden kar yağışının neticesinde kar birikintileri, don ve buzlanmanın özellikle ara cadde ve sokaklarda araç trafiği ve yaya ulaşımında yol açacağı olumsuz etkiler göz önüne alınarak, her hangi bir sıkıntı veya mağduriyetle karşılaşılmaması için tedbir amacıyla tüm resmî ve özel kreş, anaokulu, ilkokul, ortaokul ve liselerde; gündüz bakımevleri, çocuk kulüpleri, Rehberlik Araştırma Merkezleri ve Halk Eğitim Merkezlerinde eğitim ve öğretim faaliyetlerine 09 Ocak Pazartesi günü bir gün süre ile ara verilmesi uygun görülmüştür. Aynı gün kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan engelli personel ile hamile personeller idari izinli sayılacaklardır.

Kamuoyunun bilgilerine sunulur.

 

KASTAMONU -Taşköprü 

Kastamonu merkez ilçe ve Taşköprü ilçesinde yaşanan yoğun kar yağışı nedeniyle 09 Ocak Pazartesi günü eğitime bir gün ara verilmiştir.

KOCAELİ

Olumsuz hava şartlarının yol açtığı buzlanma riski nedeniyle, İl genelinde anaokulları, ilk, orta, lise ve yaygın eğitim kurumlarında (özel rehabilitasyon merkezleri dahil) eğitim ve öğretime 09.01.2017 Pazartesi günü bir gün süre ile ara verilmesi uygun görülmüştür.
Aynı günlerde Kamu Kurum ve kuruluşlarında çalışan engelli ve hamile personel idari izinli sayılacaktır.
Kamuoyuna Saygı ile duyurulur.
                                                                                                                                                    

KONYA

Valiliğimizce; devam eden kar yağışı, aşırı don ve buzlanma nedeniyle il merkezinde 09 Ocak 2017 Pazartesi günü(Meram Karatay Selçuklu ilçelerinde) ilk ve orta dereceli okullar 1 gün tatil edilmiştir. Ayrıca Başbakanlığın 03 Aralık 2002 gün ve 2002/58 sayılı Genelgesinin 3. Maddesine göre İl genelinde tüm Kamu Kurum ve Kuruluşlarında 09.01.2017 (Pazartesi) tarihinde Hamileler ve Engelliler, (Harp Malulü ve gazilerden % 40 üzeri sağlık raporu bulunanlar) Özel Kreş ve Gündüz Bakımevleri, Çocuk kulüpleri de bir gün süre ile idari izinli sayılacaklardır.
Diğer ilçelerde okulların tatil edilmesi kararının alınmasının takdiri ilçe kaymakamlıklarındadır.
Kamuoyuna saygı ile duyurulur.

 MANİSA

Manisa’da hafta sonu meydana gelen yoğun kar yağışı nedeniyle 9 Ocak 2017 Pazartesi günü Gördes ilçesinde eğitime ara verilmiştir.
Ayrıca, Yunusemre, Selendi, Akhisar, Şehzadeler, Turgutlu, Kırkağaç, Soma ve Salihli ilçelerinde eğitime kısmi olarak ara verilmiş olup, kapsamı taşıma merkezlerinin tümü ya da bazılarıyla sınırlıdır.
Saruhanlı, Gölmarmara, Sarıgöl, Alaşehir, Köprübaşı, Kula, Ahmetli ve Demirci ilçelerinde eğitim öğretim devam edecektir.
Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

NEVŞEHİR

Hıfzıssıhha Kurulunun almış olduğu karar gereğince;
        İlimizde yoğun kar yağışı nedeniyle 09 OCAK 2017 PAZARTESİ günü Nevşehir Merkezi ve tüm ilçelerinde ilk ve orta dereceli okullar bir gün süre ile tatil edilmiştir.
        Ayrıca, kamu kurumlarında görevli engelli ve hamile personelin de bir gün süre ile idari izinli sayılması kararlaştırılmıştır.

NİĞDE

Kar yağışı ve  buzlanma nedeniyle 9 Ocak 2017 Pazartesi günü 1 gün süreyle okullar Niğde genelinde tatil edilmiştir.

 

ORDU

Olumsuz hava şartlarından dolayı Akkuş, Aybastı, Çamaş, Çatalpınar, Çaybaşı, Gölköy, Gürgentepe, İkizce, Kabataş, Korgan, Kumru, Perşembe ve Ulubey ilçelerinin tamamında, Fatsa ilçe merkezi dışındaki tüm okullarda ve Ünye ilçe merkezi dışındaki tüm okullarda eğitim öğretime 9 Ocak Pazartesi günü ara verilmiştir.

Altınordu, Gülyalı, Kabadüz ve Mesudiye ilçelerinde ise eğitim öğretime devam edilecektir.

 

SAKARYA

Olumsuz hava şartları nedeniyle 9 Ocak Pazartesi günü İlimizdeki ilk-ortaokul ve liselerde eğitime 1 gün ara verilmiştir.

Engelli ve hamile kamu çalışanları da 9 Ocak Pazartesi günü idari izinli sayılacaktır.

Öğrencilerimizin sağlık ve güvenliği için verilen bu tatil süresinde zamanlarını iyi değerlendirmelerini temenni ve tavsiye ederiz

Avni COŞ

 

SAMSUN

Kar yağışı nedeniyle tatil kararı alan ilçelerimiz:İlkadım Canik Çarşamba Terme Salıpazarı Ayvacık Kavak Vezirköprü Havza Ladik Asarcık 09/01/2017 Pazartesi günü tüm ilçelerimizde olumsuz hava koşulları nedeniyle eğitim öğretime bir gün ara verilmiştir.

 

TEKİRDAĞ

Olumsuz hava koşulları nedeniyle 09.01.2017 (yarın) tarihinde Tekirdağ İli genelinde Resmi ve özel tüm İlk ve orta dereceli okullar 1 gün süre ile tatil edilmiştir.
Hamile ve engelli kamu görevlileri idari izinli sayılacaktır.
Kamuoyuna Duyurulur.

TOKAT

İlimiz ve ilçelerimizde olumsuz hava koşulları nedeniyle 9 Ocak 2017 Pazartesi günü Milli Eğitime bağlı merkez ve bağlı mahalle okullarında okul öncesi, ilk, orta ve lise okulları ile eğitim kurumlarında eğitim ve öğretime 1 (bir) gün süre ile ara verilmiştir. Ayrıca, kamu kurum ve kuruluşlarında görevli personelden hamile ve engelli olanların da aynı tarihte idari izinli sayılmaları uygun görülmüştür. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

 

YALOVA

9 Ocak 2017  Günü Olumsuz hava şartları nedeni ile  Yalova Merkez ve Tüm İilçelerimizde  Resmi / Özel  (özel Kursve Rehabilitasyon Merkezileri dahil) Tüm eğitim kurumlarında Eğitime 1 Gün Süre ile Ara  verilmiştir.

 

Yoğun kar yağışıve buzlanma nedeniyle Yozgat Merkez ve Merkeze  bağlı köylerde ilk ve orta dereceli tüm okullarda(anaokul-ilkokul-ortaokul-liseler)  09/01/2017 pazartesi günü 1 gün süreyle eğitim ve öğretime ara verilmiştir.

Ayrıca hamile ve engelli çalışanlar 1 gün süreyle idari izinli sayılmışlardır.

 

ZONGULDAK

Kar yağışı devam ediyor. İlimiz Merkez, bağlı belde ve köyler ile Kozlu ve Kilimli’de yaygın,örgün ve özel eğitim kurumlarında yarın tatil.

Engelli, emzikli ve hamile kamu görevlilerimizde 9 Ocak 2017 Pazartesi günü idari izinlidirler.

 

 

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir