ÜYE GİRİŞİ

YENİ ÜYELİK

 

DİĞER İÇERİKLER


Sponsorlu Baglantilar

5.sınıf teknoloji teknolojik gelişmeler bilgisayarların kullanıldığı alanlar teknolojinin yararları ve zararları ders notu

Ana Sayfa » Deneyler ve Ders Notları » 5.sınıf teknoloji teknolojik gelişmeler bilgisayarların kullanıldığı alanlar teknolojinin yararları ve zararları ders notu
Sitemize 27 Aralık 2015 tarihinde eklenmiş ve kişi tarafından ziyaret edilmiş.

Teknoloji – Teknolojik Gelişmeler – Bilgisayarların Kullanıldığı Alanlar – Teknolojinin Yararları ve Zararları

 

Teknoloji insanların ihtiyaçlarına uygun yardımcı alet ve araçların yapılması ya da üretilmesi için gerekli bilgi ve yetenek demektir. Teknoloji insanların ihtiyaçları doğrultusunda gün geçtikçe ilerler. İlk zamanlarda insanlar taşların üzerine yazılar yazarken, günümüzde bilgisayar teknolojisini kullanarak yazı yazabilmektedirler.

 

Teknoloji her alanda hızla ilerlemektedir. Eğitim, sağlık, bankacılık, havacılık, mimarlık, mühendislik vb. tüm alanlarda teknolojik cihazlar kullanılmaktadır. Bu cihazların en önemlisi de bilgisayarlardır. Bilgisayarlar evlerde, okullarda, hastanelerde, bankalarda, fabrikalarda ve daha birçok iş alanında kullanılmaktadır.

 

 

Teknolojik cihazların insan hayatına hem olumlu hem de olumsuz etkileri vardır. Örneğin bilgisayarın işlerimizi kolaylaştırma, hızlandırma, bizi eğlendirme, araştırma yapmamızı ve dış dünyayı tanımamızı sağlama gibi olumlu yönleri olsa da, karşısında çok vakit harcadığımızda iskelet ve göz sağlığımızı bozma, insanlarla olan sosyal ilişkilerimizden bizi alıkoyma, internet bağımlısı yapma gibi olumsuz yönleri de vardır.  Teknolojik cihazları kullanırken dikkatli olmalı, olumsuz yönlerinin bizi etkilemesine izin vermemeliyiz.
Paylaş
Sitemizdeki Benzer İçeriklerYorumlar

Bu Yazıya Toplam 0 Yorum Yapılmış

İsminiz

E-Posta Adresiniz

Şehir

İlgili Terimler :