ÜYE GİRİŞİ

YENİ ÜYELİK

 

DİĞER İÇERİKLER


Sponsorlu Baglantilar

5. Sınıf Fen Bilimleri Test Çöz

Ana Sayfa » 5. Sınıflar » Fen ve Teknoloji » 5. Sınıf Fen Bilimleri Test Çöz
Sitemize 15 Mayıs 2016 tarihinde eklenmiş ve kişi tarafından ziyaret edilmiş.
  1. Sınıf Fen Bilimleri Dersi

Fen Bilimleri Nedir?
Fen bilimleri insanların etrafındaki maddesel çevreyi denetlemek, hakkında daha detaylı bilgi edinmek amacı ile geliştirdiği ve bunun yanında teknolojik bilgileri de kapsayan bir bilim alanıdır. Fen bilimleri gözlem ve deneye dayanmaktadır. Yani diğer birçok bilim alanında olduğu gibi fen bilimlerinde de bilgi deneme, yanılma yöntemi ile elde edilir. Fen bilimleri, yaşadığımız evrendeki olguları, olayları birbirine bağlamaya çalışır. Bu olaylar, olgular arasındaki bağlantıları bulmaya çalışır. Fen bilimleri, sosyal bilimlere göre daha objektiftir. Yani olaylara tamamen tarafsız olarak bakmaktadır. Bu durumunda başlıca nedeni ise bilgilerin deneme ve yanılma yöntemi aracılığı ile elde edilmesidir.  Beşinci sınıf fen bilimleri kapsamında öğrenciler ileride tercihleri doğrultusunda görecekleri fizik, kimya ve biyoloji gibi derslerin temellerini atmaktadırlar. Fen bilimleri dersi altında gösterilen bu müfredat daha ileriki senelerde görülecek müfredatın biraz daha basite indirgenmiş halidir.

  1. Sınıf Fen Bilimleri Müfredatı

5.Sınıf fen bilimleri orta öğretimin ilk senesi olması sebebi ile oldukça yoğun bir müfredata sahip. İleride görülecek birçok dersin temeli bu sene atılacaktır. 5. Sınıf fen bilimleri müfredatında 7 tane ünite yer almaktadır. Bu üniteler şunlardır;

  • Vücudumuzun Bilmecesi
  • Kuvvetin Büyüklüğü
  • Maddenin hallerindeki Değişimi
  • Işık Sesin Yayılması
  • Canlılar Dünyasını ve Tanıyalım
  • Hayatımızın Vazgeçilmezi: Elektrik
  • Yer Kürenin Gizemi

Öğrenciler 5. Sınıfta bu ünitelerden ve bu ünitelerdeki konu başlıklarından sorumlu olacaklar. Beşinci sınıf oldukça kapsamlı bir müfredata sahiptir. Dolayısı ile öğrenciler sadece derste anlatılan ile kimi zaman konuları yeteri kadar kavrayamayabilirler. Bu durum oldukça doğal bir durumdur. Öğrenciler buradaki eksiklerini 5. Sınıf fen bilgisi testi çöz konusunu internette araştırarak rahatlıkla kapatabilirler.5. Sınıf fen bilgisi testi çöz temalı bir araştırma ile karşılarına çıkan birçok alternatiften bir tanesi seçilebilir. Öğrenciler gönül rahatlığı ile sitemizde konu hakkındaki eksikliklerini gidermek için özenle hazırlanmış www.testcin.com sitesindeki testlerimizi çözebilirler. Ayrıca testlerin çözümlerinden de anlaşılmayan bir şey olursa kolaylıkla yararlanılabilir. Böylelikle öğrenilen konu hakkındaki eksik bilgi kolayca giderilmiş olacaktır. Sitemize ulaşmak için internette 5. Sınıf fen bilgisi test çöz başlıklı kısa bir araştırma yapmak yeterli olacaktır.

 

 
Paylaş
Sitemizdeki Benzer İçeriklerYorumlar

Bu Yazıya Toplam 0 Yorum Yapılmış

İsminiz

E-Posta Adresiniz

Şehir

İlgili Terimler :