ÜYE GİRİŞİ

YENİ ÜYELİK

 

DİĞER İÇERİKLER


Sponsorlu Baglantilar

4.sınıf solunum ve solunum sitemi masalı

Ana Sayfa » 4. Sınıflar » Fen ve Teknoloji » 4.sınıf solunum ve solunum sitemi masalı
Sitemize 06 Ekim 2016 tarihinde eklenmiş ve kişi tarafından ziyaret edilmiş.

Bir varmış bir yokmuş. Havada uçuşan askerler varmış.Oksijen yüklü bir hava askeri, bir insana bunu götürmek için görevlendirilmiş.Bizim asker çok sevinmiş görev aldı diye.Ama ilk kez göreve gidecekmiş, aklı çok karışıkmış.Ona ‘Sen görevine git orada seni yönlendirirler’ denmiş.Havacı asker yolculuğa çıkmış ilk gideceği yer burun olmuş.

Burun:

-Dur bakalım nereye gidiyorsun, önce seni kontrol etmem gerek ,demiş.

Hemen havacı askeri ısıtmış. Çok hoşuna gitmiş. Sonra bir güzel temizlemiş mikroplardan arınsın diye.Burun ,havacı askere ‘Artık gidebilirsin’ demiş.Havacı asker nereye derken kendini yutakta bulmuş.Yutak ona sormuş:

-Yiyeceksen yemek borusuna ,havacı askersen soluk borusuna gideceksin deyip yolu göstermiş.Bizimki teşekkür edip ilerlemiş.Ama ne görsün soluk borusunun kapısında başka bir asker var. Ve onu içeri almamış

-Neden içeri giremiyorum görevliyim ben oksijen getirdim.

-Şu anda sahibim yemek yiyor.Kapalıyım biraz bekleyeceksin.

-Sen de kimsin?

-Benim adım Gırtlak ben soluk borusunun bekçisiyim. Hadi şimdi gel bakalım.

Havacı asker soluk borusundan süzülerek akciğerlere ulaşmış. Taşıdığı oksijenler sağa sola dağılınca endişelendi çünkü hem sağda hem solda 2 akciğer vardı.

Aşağıdan biri bağırdı.

-Ben diyafram hazır mısınız? İşte hemen düzleşiyorum dedi. Böylece içerisi hava ile doldu.Havacı asker çok mutluydu.Görevini yerine getirmişti.Ama sesler gelmeye devam ediyordu.

Kötüler krallığından karbondioksit askerler havacı askerin üzerine geliyorlardı. Saldıracaklarından korktu ama aynı yoldan koşarak ağızdan çıktılar.Tüm organlar havacı askeri alkışladı.

 

indir
Paylaş
Sitemizdeki Benzer İçeriklerYorumlar

Bu Yazıya Toplam 0 Yorum Yapılmış

İsminiz

E-Posta Adresiniz

Şehir

İlgili Terimler :