2018 5.sınıf 1.dönem veli toplantı tutanağı indir (güncel) | Öğretimhane - Öğretimhane

2018 5.sınıf 1.dönem veli toplantı tutanağı indir (güncel)

2018-2019 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI ÇAYLAR YİBO 

5-D SINIFI I. DÖNEM VELİ TOPLANTI TUTANAĞI

 

TOPLANTI TARİHİ: 20.12.2018

TOPLANTI SAATİ : 10:00

TOPLANTI YERİ     : 5-D sınıfı

 

5-D Sınıfı 1. Dönem Veli Toplantısı   19.12.2018 Tarihinde Sınıf Öğretmeni …………….. başkanlığında 5 öğrenci velisinin katılımıyla Saat 10:00 İle 12:00 arasında 5/D Sınıfında aşağıdaki gündem maddeleri ile yapıldı ve aşağıdaki kararlar alındı.

 

GÜNDEM MADDELERİ

 

1-  Açılış ve yoklama ve sınıf veli temsilcisi seçimi.

2-  Öğrenci velileri ile tanışma.

3-  Öğrencilerin  başarı durumları ile ilgili velilere bilgi verilmesi.

4-  Verimli ders çalışma yöntemleri ve derslere motivasyon konusunda bilgi verilmesi.

5-   Öğrencilerin davranışları ile ilgili velilere bilgi verilmesi.

6-   Öğrencilerin kılık kıyafet ve beden temizlikleri ile ilgili konuşulması.

7-   Veli –Öğretmen işbirliği.

8-  Velilerin çocukları ile ilgili söylemek istediklerinin dinlenmesi.

9-   Dilek ve temenniler ve kapanış.

 

              GÜNDEM MADDELERİN GÖRÜŞÜLMESİ:

1- Sınıf rehber öğretmeni Emrah AKDENİZ veli toplantısının açılışını yaptı. Toplantıya 5 öğrenci velisinin iştirak ettiği görüldü. Gelmeyen öğrenci velileriyle daha sonra görüşülmesine karar verildi. Veli temsilcisi olarak Engin ÖZDEMİR seçildi.

2- Öğrenci velileriyle teker teker tanışıldı. Bu eğitim-öğretim yılında sağlık ve başarı temenni edildi.

3- Öğrencilerin derse hazırlıklı gelmesinin, sınıf içindeki aktiviteye katılmasının öğretmen ve veli işbirliğiyle sağlanacağı dile getirildi. Başarısız öğrencilerin başarı düzeylerini arttırmak amacıyla velilerin daha sık öğretmenlerle görüşmesinin önemi dile getirildi. Bu doğrultuda öğretmen veli işbirliğinin sık sık ve mutlaka yapılması gerektiği söylendi.

4- Öğrencilerimizin okula gelirken ders araç ve gereçlerinin kontrol edilmesi eksiklerinin tamamlanması, yıpranmış olanların uygun bir zamanda onarımı ve bakımının yapılması bu öğrencilerimizin kişiliklerinin sağlıklı olarak gelişmesinde yardımcı olmaktadır. Bu işlerin düzenli olarak aksatılmadan yapılması sizlere düşen görevlerdendir. Plansız ve programsız çalışmalar öğrenciyi derslerden uzaklaştırır, bu bakımdan özellikle evde öğrencilerimizi planlı ve programlı çalışmaya yöneltmemiz gerekmektedir, okulda öğrenilen bilgilerin ve derslerin evde düzenli olarak tekrarının yapılması öğrenmeyi ve anlamayı hızlandıracağı dile getirildi.

5- Anne ve baba olarak ortak kararlar alınız ve davranışlarınızda her zaman doğru ve tutarlı olunuz. Çelişkili davranışlarınızla çocuğunuz her zaman bocalayacak ve doğruyu bir başkasında arayacaktır. Çocuklara karsı sabır, soğukkanlılık, anlayış, sebatlık ve sevgi ile yaklaşın, bu onların sizin ile olan ilişkilerinde daha yakın olmalarını sağlayacaktır. Yüksek sesle söylenen emir verici sözler, ağır eleştiriler ve azarlamalar asla fayda getirmeyeceği gibi çocuğunuzun sizden kopmasına ve uzaklaşmasına hatta birçok konuda yalana başvurmasına sebep olacaktır. Çocuğunuza yeteri kadar harçlık veriniz. Harçlığını mümkünse aylık veya haftalık olarak belirleyiniz. Böylelikle kendisini yönetmeyi öğrenecek, sorumluluk kazanacaktır. Çocuğunuzun yaşamında en önemli çevre, aile çevresidir. Çocuk yaşamında en etkili örnekleri ailesinden alır. Anne ve baba olarak tüm davranışlarınızda örnek olduğunuzu unutmamanız gerektiği sınıf rehber öğretmeni Emrah AKDENİZ tarafından dile getirildi.

6- Çocuklarının kılık-kıyafetine ve beden temizliklerine özen göstermeleri kıyafetlerinin temiz olmasına dikkat etmeleri gerektiği vurgulandı.

7- Daha iyi bir başarı, daha iyi bir öğrenci daha iyi bir birey için velilerin sık sık okula gelerek yada öğretmenin veliye ulaşarak öğrencinin durumunu birlikte değerlendirmeleri konusu dile getirildi. Bu doğrultuda hareket edilmesi kararlaştırıldı. Okuldaki eğitim ve öğretim çalışmalarının ailedeki eğitim ve öğretim çalışmaları ile desteklenmesi gerektiği, onlara gereken yardımları yapmalarının başarılarını olumlu yönde etkileyebileceklerinin önemi vurgulandı.

8- Öğrencilerin ders durumları sınav notları ve deneme sınav sonuçları velilere bildirildi. Veliler çocukları ile ilgili görüş alış verişinde bulundu.

9- Bir sonraki toplantıda daha olumlu sonuçlar görüleceği inancı ve beklentisiyle toplantıya son verildi.

 

 

2018-2019 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI ÇAYLAR YİBO 

5-D SINIFI I. DÖNEM  VELİ TOPLANTI TUTANAĞI

 

TOPLANTI TARİHİ: 20.12.2018

TOPLANTI SAATİ : 10:00

TOPLANTI YERİ     : 5-D sınıfı

 

ALINAN KARARLAR

  • Daha iyi bir başarı, daha iyi bir öğrenci daha iyi bir birey için velilerin sık sık okula gelerek ya da öğretmenin veliye ulaşarak öğrencinin durumunu birlikte değerlendirmeleri konusu dile getirildi. Bu doğrultuda hareket edilmesi kararlaştırıldı.
  • Çocuklarının kılık-kıyafetine ve beden temizliklerine özen göstermeleri kıyafetlerinin temiz olmasına dikkat etmeleri gerektiğine karar verildi.
  • Okul kıyafetlerinin belli olduğu ve dönem içerisinde her hangi bir değişiklik olmayacağı velilerin öğrencilerin kıyafetlerini kontrol etmelerinin yararlı olacağı, okul içerisindeki düzen açısından birliğin gerekli olduğuna karar verildi.
  • Öğrenciler, her dersin önemli olduğuna dikkat çekilerek çalışmaya teşvik

edilmesine karar verildi.

  • Kılık kıyafet ve beden temizliğine dikkat edilmesine karar verildi.
  • Öğrencilerin rahat çalışacağı bir ortam oluşturulması kararlaştırıldı.
  • Öğretmenle velilerin sürekli iş birliği içinde olmasına karar verildi.

 

 

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ