2017-2018 1.sınıf ilçe zümresi toplantı tutanağı | Öğretimhane - Öğretimhane

2017-2018 1.sınıf ilçe zümresi toplantı tutanağı

 

GÜNDEM MADDELERİNİN GÖRÜŞÜLMESİ:

 

  • Zümre öğretmenleri kurulu toplantısı Eczacı İzzet Akçiçek İlkokulu zümre başkanı …………….’in gündem maddelerini zümre öğretmenlerine sunması ve maddelerin kabulüyle başlatıldı. Toplantıya katılanların yoklaması alındı.
  • Sınıflar İlçe Zümre Başkanı Seçimine geçildi. Başkanlığa T……… seçildi. Kurul katibi seçimine geçildi. Katipliğe ……………. seçildi.

 

  •  2016-2017 eğitim öğretim yılı zümre toplantı kararları incelendi, değerlendirildi.

 

İlköğretim Kurumları Yönetmeliği’nin 35. maddesi uyarınca “Zümre öğretmenleri kurulunun, okul müdürlüğünce yapılacak planlamaya uygun olarak öğretim yılı başında, ortasında, sonunda ve ihtiyaç duyuldukça toplanır.” ifadesinden hareketle toplantıların sadece dönem başlarında değil ihtiyaç oldukça yapılması gerektiğini belirtti.

25/08/2017 tarihli ve 83203306/10.04-E.12827610 sayılı Makam Onayı ile yürürlüğe giren “Millî Eğitim Bakanlığı Eğitim Kurulları ve Zümreleri Yönergesi” incelendi.

Zümre Öğretmenler Kurulu; Madde 35 –

(1)  Zümre öğretmenler kurulu; okul öncesi eğitim kurumlarında okul öncesi eğitimi öğretmenlerinden, ilkokullarda aynı sınıfı okutan sınıf öğretmenleri ve varsa alan öğretmenlerinden, ortaokul ve imam-hatip ortaokullarında ise aynı alanın öğretmenlerinden oluşur.

(2) Aynı sınıfı okutan bir sınıf öğretmeni veya aynı dersi okutan yalnızca bir alan öğretmeni olması durumunda zümre öğretmenler kurulu toplantısı yapılmaz. Ancak bu öğretmenler kurul kapsamında yapacakları çalışmalara yıllık çalışma programında yer verirler.

(3) Zümre öğretmenler kurulu, öğretmenler kurulunda yapılacak çalışma planına uygun olarak eğitim ve öğretim yılı başında, ortasında, sonunda ve ihtiyaç duyuldukça toplanır. Toplantılar, zümre öğretmenleri arasından seçimle belirlenen öğretmenin başkanlığında yapılır.

(4) Zümre öğretmenler kurulunda; öğretim programı, ders planlarının düzenlenmesi, öğretim yöntem ve teknikleri, ölçme değerlendirme araçları, öğrenci başarı düzeyi, okulun fiziki mekânlarının ve ders araç gereçlerinin kullanımı gibi hususlar görüşülerek okulun çevre imkânları analiz edilir ve iş birliği oluşturulur.

(5) Ders yılı sonunda yapılan zümre öğretmenler kurulunda; daha önce yapılan zümre öğretmenler kurulu kararlarının izleme-değerlendirme raporu hazırlanır ve okul müdürlüğüne sunulur.

 

İlköğretim Kurumları Yönetmeliğindeki değişen maddeler incelendi.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ