ÜYE GİRİŞİ

YENİ ÜYELİK

 

DİĞER İÇERİKLER


Sponsorlu Baglantilar

2015-2016 okul açılış töreni müdür konuşma metni

Ana Sayfa » İdari Dökümanlar » 2015-2016 okul açılış töreni müdür konuşma metni
Sitemize 27 Eylül 2015 tarihinde eklenmiş ve kişi tarafından ziyaret edilmiş.

Kıymetli idareci ve öğretmen arkadaşlarım, çok sevgili öğrencilerim, kıymetli velilerimiz,

Yeni bir eğitim öğretim yılına başlamanın heyecanı içinde, sizleri selamlıyorum.

 

Yeni bir eğitim öğretim yılına başladığımız bu günde okulumuza yeni kayıt olan öğrencilerimize, öğretmenlerimize ve tüm öğrencilerimize hoş geldiniz diyorum; yeni öğretim yılının huzurlu, güvenli ve kardeşlik ortamı içinde geçmesini temenni ediyorum.

 

Eğitime değer vermek, eğitimi olmazsa olmazların içine almak, çağdaş toplum olmanın en temel ve en vazgeçilmez unsurlarından biridir. Bunu başarabilen toplumlar, kalkınmayı çağdaşları olan toplumlara göre daha önce başarabilmiş toplumlardır Bunu başaramayan toplumların kaderi ise geri kalmışlığın kalın çizgileri içinde kalmak olmuştur

  
Ülkemizin geleceği, geleceğimizin güvencesi sevgili öğrencilerim
Amacımız sizlerin kendi ayakları üzerinde dik ve sağlam durabilen yetişkinler olarak geleceğe adım atmanızdır. Aynı zamanda geleceğimiz olan sizlerle vatanımızın bekasını, hürriyetini teminat altına almaktır. Bu gayelerimizin gerçekleşebilmesi için, öğretmenlerimiz, idarecilerimiz ve tüm personelimizle gerektiğinde gecemizi gündüzümüze katarak, gerek donanımsal gereksinimler, gerekse eğitim açısından yapılması gereken ne varsa yerine getirmeye, sizlerin eğitimi için en uygun eğitim ortamlarını sağlamaya gayret ediyoruz. Size düşen vazife de çok çalışmak, kendinizi mümkün olan en üst düzeyde yetiştirmektir.

 

 

 

Sevgili öğrencilerim,

Bu başarıların daha yükseklere çıkması sizlerin daha çok çalışmasıyla mümkün olacaktır. Bunu gerçekleştireceğinize de inancım tamdır. Çünkü okulumuz donanım olarak her türlü eğitim araçlarına sahip bir okuldur. Bunun için de okul ve toplum kurallarına uymanızı, size verilen görevleri zamanında yapmanızı, bol bol kitap okumanızı, zamanınızı iyi ve verimli değerlendirmenizi ve yaşantınızla çevrenize ve küçüklerinize örnek olmanızı bekliyoruz.

 

Sözlerimi Atatürk´ ün Büyük Söylevinde yer alan ve bize eğitim anlayışımız açısından ışık tutan hedef gösteren şu sözleriyle son veriyorum; “Milli Eğitim ülkümüz, Türk milletinin bütün fertlerini kaderde, kıvançta ve tasada ortak, bölünmez bir bütün halinde milli şuur etrafında toplamak; milli, insani, ahlaki üstün değerlerini geliştirmek ve milletimizi hür ve demokratik düşüncenin hâkim olduğu ve kişisel teşebbüse ve toplum sorumluluğuna değer veren bir hava içinde bilgi, teknik, güzel sanatlar ve ekonomi bakımından çağdaş uygarlığın yapıcı, yaratıcı, seçkin bir ortağı haline getirmektir”.

 

 

 

2015-2016 Eğitim-Öğretim yılının, öğrencilerimiz, öğretmenlerimiz, yöneticilerimiz ve okulumuz için hayırlı olmasını diler, sevgi ve saygılarımı sunarım
Paylaş
Sitemizdeki Benzer İçeriklerYorumlar

Bu Yazıya Toplam 0 Yorum Yapılmış

İsminiz

E-Posta Adresiniz

Şehir

İlgili Terimler :