Sponsorlu Baglantilar

2015-2016 8.sınıf 1.dönem rehberlik faaliyetleri 1.dönem sonu raporu

Ana Sayfa » İdari Dökümanlar » 1.Dönem Sonu Evrakları » 2015-2016 8.sınıf 1.dönem rehberlik faaliyetleri 1.dönem sonu raporu
Sitemize 12 Ocak 2016 tarihinde eklenmiş ve kişi tarafından ziyaret edilmiş.

2015-2016 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI

…………………. ORTAOKULU 8/A SINIFI

REHBERLİK HİZMETLERİ DÖNEM SONU

FAALİYET RAPORU

 

 

EYLÜL

 

 3.HAFTA
Sınıf başkanı ve sınıf başkan yardımcısı seçimi yapıldı. Öğrenciler Kulüplere dağıtıldı.

Okulda kurulan kulüplerin ve öğretim yılında yapılacak kültürel etkinliklerin tanıtımı yapıldı. Öğrencilerin uyması gereken kurallar hakkında bilgi verildi

 

  1. HAFTA

Öğrenci Tanıma Fişlerinin Güncelleştirilmesi.

 

Etkinliğin Adı: DEĞİŞİYORUM

Kazanım       :  Bedensel ve duygusal değişimlerin ergenlik döneminin doğal bir parçası olduğunu fark eder. (Kazanım Numarası -76-)

Değerlendirme: “Değişiyorum” adlı etkinlik yapıldı. Etkinlik kapsamında  ergenlik dönemi hakkında bilgi verildi. Ergenlik döneminde yaşanan problemler hakkında konuşma yapıldı. Ergenlik psikolojisi hakkında bilgi verildi. Bu etkinlik ile Bedensel ve duygusal değişimlerin ergenlik döneminin doğal bir parçası olduğunu fark etti. Bu dönemi bilinçli ve mutlu bir şekilde atlatmaları sağlanmıştır..

 

EKiM
2.HAFTA

 

Etkinliğin Adı: ELEŞTİRİLERE AÇIĞIM

Kazanım    :Kendini geliştirmede eleştirinin önemini fark eder. (Kazanım Numarası 77-)

Değerlendirme: Eleştirilere Açığım” adlı etkinlik yapıldı. Öğrencilere form 68 uygulandı. Eleştirilerin öğrenciler üzerindeki etkisi incelendi. Bu etkinlikle eleştiriye açık olmayı ve bu eleştirilerle kendini geliştirmek eleştirilerden faydalanmayı öğrendi. Eleştiride bulunurken nelere dikkat etmeleri konusunda bilgilendirildi.

Sınıf geçme, kılık kıyafet , eğitici çalışma yönetmeliği hakkında öğrencilere bilgiler verildi.

 

5.HAFTA

 

Etkinliğin Adı: NASIL BAŞARIRIM?

Kazanım       : Sınavlarda başarıyı etkileyen etmenler açısından kendini değerlendirir. (Kazanım Numarası -43-)

Değerlendirme: Nasıl Başarırım” adlı etkinlik yapıldı. Öğrencilerin sınavdaki başarı ve başarısızlıklarının sebeplerinin farkına varmaları sağlandı. Bu sebepleri yok edilmeleri için çalışmalar yapması sağlandı.. Sınavlarda başarıyı etkileyen etmenlerin sınav başarısındaki önemi vurgulanarak etkinlik  sonlandırıdı.

29 Ekim Cumhuriyet bayramı kutlamaları yapıldı.

Orta öğretim kurumları hakkında bilgiler verildi

 

 

 

 

 

 

KASIM

 

3.HAFTA

 

Etkinliğin Adı: KAYGILIYSAM…

Kazanım       : Sınav kaygısının performansını düşürecek düzeyde olup olmadığını belirler ve gerekiyorsa yardım alır. (Kazanım Numarası -44)

Değerlendirme: Kaygılıysam” adlı etkinlik yapıldı. Kaygıyla nasıl baş edebileceği konusunda öğrencilere bilgi verildi. Bu etkinlik sonucunda Sınav kaygısının performansını düşürecek düzeyde olup olmadığını belirler ve gerekiyorsa yardım alması sağlandı. . “Atatürk Haftası ile Atatürk’ün Eğitime verdiği önem konusunda konuşma yapıldı. “24 Kasım Öğretmenler Gününün “Önemi hakkında konuşma yapıldı.

 

5.HAFTA

 

 Meslek Seçim Anketi” nin  uygulandı. Geleceğin meslekleri hakkında bilgi toplamaları istendi.

 

Etkinliğin Adı: GELECEĞİN MESLEKLERİ

Kazanım       : Geleceğin meslekleri hakkında bilgi toplar. (Kazanım Numarası -190-)

Değerlendirme: “Geleceğin Meslekleri” adlı etkinlik yapıldı. Öğrencilere gelecekte önemli hale gelebilecek, toplumun ihtiyaç duyacağı ve tercih edilebilecek mesleklerle ilgili bilgi verildi.. Öğrencilerin zamanlarını iyi değerlendirmeleri hakkında bilgi verildi. Sınıfın ortak problemlerinin tespiti ve çözüm yolları arandı

 

ARALIK
 2.HAFTA

 

Etkinliğin Adı: BANA UYGUN MESLEKLER

Kazanım       : İlgi duyduğu mesleklerin gerektirdiği eğitim ve kişisel özelliklerini ifade eder. (Kazanım Numarası – 189)

Değerlendirme: Bana Uygun Meslekler” adlı etkinlik yapıldı. Öğrencilerin meslek yönelimleri hakkında konuşma yapıldı. form1 mesleklerin gerektirdiği eğitim ve kişisel özellikler ve Form–2 (meslekler) formları yaptırıldı.Bu meslekler için nasıl bir eğitimin gerekli olduğu hakkında konuşuldu.”Zararlı alışkanlıklar hakkında Söyleşi” yapıldı. Toplumsal ilişkilerde uyum sağlamaya yönelik, anlayış sağlamaya yönelik anlayış kazandırma çalışmaları yapıldı. Yapılan çalışmalarda hoşgörü ortamının oluşturulmasının sağlanması açıklandı.

 

4.HAFTA

 

Etkinliğin Adı: HANGİ MESLEK HANGİ YETENEK

Kazanım  : Yeteneklerin meslek seçimindeki rolünü fark eder. (Kazanım Numarası 188)

Değerlendirme: Hangi meslek, hangi yetenek” adlı etkinlik yapıldı Yeteneklerin meslek seçimindeki rolü vurgulandı. Öğrencilerinin yeteneklerinin farkında olmaları sağlandı. Bu yetenek ile hangi meslekleri seçmeleri hakkında konuşuldu.

 

 

 

 

 

 

 

OCAK

 

  1. HAFTA

Etkinliğin Adı: KARARLARIMIN GÜCÜ

Kazanım: Vereceği kararların geleceğine olan etkilerini fark eder. ( Kazanım Numarası 40 )

Değerlendirme: “ Kararlarımın gücü” adlı etkinlik yapıldı. Meslek seçiminde kişinin verdiği kararın  ne kadar önemli olduğu vurgulandı. Öğrencilerin ilgilerinin ve becerilerinin farkında olarak meslek seçimini yapmaları anlatıldı.

 

Yarıyıl tatili ve boş zamanları değerlendirme hakkında bilgi verildi. Sınava hazırlanma ve sınav heyecanının giderilmesi hakkında bilgi verildi. 1. Dönem sonu Rehberlik faaliyetleri değerlendirildi.

 

8/A SINIF ÖĞRETMENİ

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
Paylaş
Sitemizdeki Benzer İçeriklerYorumlar

Bu Yazıya Toplam 0 Yorum Yapılmış

İsminiz

E-Posta Adresiniz

Şehir

İlgili Terimler :