Sponsorlu Baglantilar

2015-2016 11.sınıf 1.dönem rehberlik faaliyet raporu

Sitemize 12 Ocak 2016 tarihinde eklenmiş ve kişi tarafından ziyaret edilmiş.
  1. DÖNEM SONU REHBERLİK FAALİYET RAPORU

AİT OLDUĞU DÖNEM: 1
AİT OLDUĞU SINIF: 11 L

YAPILAN ÇALIŞMALAR:

EYLÜL:
Öğrencilere yönetmelikler hakkında (sınıf geçme, kılık kıyafet , disiplin, ödev vb.) bilgiler verildi. Öğrencilerin demokrasiyi yaşayarak öğrenmelerini sağlamak için sınıf başkanı seçimi, eğitsel kollara girecek öğrencilerin seçimi ve sınıf temsilcisi seçimleri gerçekleştirildi. Öğrencilere seçecekleri eğitsel kollar hakkında bilgiler verildi ve sosyal kulüplere öğrenci seçimi yapıldı.

EKİM :
Öğrencilerin okumak isteyecekleri bölümlerin özellikleri ve kendilerine sağlayacağı imkanlar hakkında bilgiler verildi. Bölümleri ile ilgili meslekler ve mesleklerdeki gelişimlerin kendilerine sağlayacağı yararlar hakkında bilgi verildi.Toplumsal hayatı düzenleyen kurallara uygun davranmanın önemi anlatıldı.Etkili ve verimli ders çalışma konusunda öğrencilere bilgi verildi.Okul öğrenci meclisinin oluşturulmasına yönelik şube temsilcisi seçimi yapıldı.(Ezgi BASAN). Cumhuriyet haftası münasebetiyle cumhuriyetin nitelikleri konusunda öğrenciler bilgilendirildi.
Yapılan Etkinlik No: 153 – 219 -142

KASIM :
Atatürk’ü Anma Haftası münasebetiyle öğrencilere “Sarı Zeybek “ filmi izletildi ve Atatürk’ün gençlere ve eğitime verdiği önem vurgulandı. Öğrencilere önemi artan ve önemi azalan meslekler hakkında bilgiler verildi ve bu konuyla ilgili tablolar hazırlatıldı..Öğrencileri sosyometri testi uygulandı.
Yapılan Etkinlik No: 156-212 – 140(R.Ö)-141(R.Ö)

ARALIK :
Öğrencilere yüksek öğretim kurumlarına giriş sınavlarıyla ilgili bilgi toplama yolları anlatıldı.Yüksek öğretim giriş sınavlarına hazırlanırken planlı çalışmanın önemi vurgulandı.Bu konuda okul rehber öğretmeninden yardım alındı.Planlı ve programlı çalışmanın insan hayatındaki önemi hatırlatıldı ve vurgulandı.Öğrencilerin bütün yıl boyunca eğitim ortamında sorumluluk alma , paylaşma , takım çalışması , öz eleştiri vb. demokratik davranışların kazandırılması yönünde etkinlikler düzenlendi
Yapılan Etkinlik No: 57-58- 172(R.Ö)-173(R.Ö)

OCAK :
Öğrencilere ortaöğretim sonrasında işe ve mesleğe hazırlayan kurum ve kurslar hakkında bilgi toplamanın önemi vurgulandı. Öğrenci veli öğretmen işbirliğini geliştirmek ve öğrenci durumlarını görüşmek amacıyla veli toplantısı yapıldı. Öğrencilerin okula devam durumları incelendi, devamsızlığı fazla olan öğrencilerle görüşüldü.Yarı yıl tatilinin iyi bir şekilde değerlendirilmesi konusunda bilgiler verildi.
Yapılan Etkinlik No: 213 – 174(R.Ö)

**(R.Ö)etkinlikler okul rehber öğretmeni tarafından yapılacak olanlardır.

 
Paylaş
Sitemizdeki Benzer İçeriklerYorumlar

Bu Yazıya Toplam 0 Yorum Yapılmış

İsminiz

E-Posta Adresiniz

Şehir

İlgili Terimler :