Menu

2013-2014 8.Sınıf Türkçe TEOG merkezi sistem sınavı fiilimsi soruları böyle gelecek

0 Comments

2013-2014 8.Sınıf Türkçe TEOG merkezi sistem ortak sınav soruları nasıl geleceği öğrenciler tarafından merak edilmektedir. öğretimhane eğitim sitesi olarak sizler için bütün derslerden merkezi sistem soruları nasıl gelecek sorusuna cevap vereceğiz. öncelikle 8.sınıf Türkçe 1.dönem sınavından MEB’in yayınladığı çalışma planına göre fiilimsi konusundan soru geleceği kesindir. peki 8.sınıf Türkçe fiilimsi sorusu nasıl gelecek. milli eğitim bakanlığının daha önce yaptığı sınavları sizler için inceledik. 2013 kasım ayı son haftasında yapılacak olan merkezi sistem sınavına hazırlık olması için aşağıdaki daha önce sorulan fiilimsi sorularını inceleyebilirsiniz. büyük ihtimalle bu sene de fiilimsi soruları bu zorluk derecesinde gelecektir. sınava girecek olan tüm öğrencilere başarılar dileriz.

ayrıca 2014 TEOG sisteminde okul notlarınızın %30 etkili olacağı için yazılı ve proje performans notlarınızı yüksek tutmanızı öneririz

proje ve performans ödevlerinizi hazırlamada sizlere yardımcı olmamızı istiyorsanız sitemizin PROJE PERFORMANS HAZIRLAMA bölümünü ziyaret için TIKLAYINIZ.

MEB’in Daha önce yaptığı sınavlarda çıkan fiilimsi soruları

1- O, diğerlerine benzemiyordu. Yayını gererken yeni olgunlaşmaya başlayan genç bedeni, pazılarını ve kaslarını kaftanının dışından belli (1) ediyor; atlas gömleğinin sıra düğmele­ri kopup fırlayacak gibi gergin duruyordu. Belindeki kemer kasten gevşetilmişti. Kırmızı sahtiyan çizmeleri yere çakılmış gibi karda gömülü (2) duruyordu. Elindeki yayın kirişine asıldıkça o koskoca meydanda, kar taneleri­nin yere düşüşünü duyacak kadar ihtişamlı bir sessizlik başladı. Gözler kırpılmaz olmuş­tu. Az sonra fırlayacak oku giderken görmek, herkesin içinde bir arzuya dönmüştü. Meydan (3) susmuş, kulak kesilmiş, göz kesilmişti. Neden sonra hedefte bir ses duyuldu. Kimse, oku ne zaman (4) bıraktığını, okun nasıl hedefi bulduğunu yine görememişti.

Bu metindeki kaç numaralı altı çizili sözcük, fiilimsidir?

A) 1      B) 2      C) 3      D) 4

 

 

Serpilmeye başladı bir rüzgar ince ince

son yokuş noktasından düzlüğe çevrilince

Faruk Nafiz Çamlıbel

2- Bu dizelerdeki altı çizili sözcüklerden hangisi fiilimsidir?

A) başladı

B) rüzgar

C) yokuş

D) çevrilince

2013-2014 yazılı soruları için TIKLAYINIZ

tüm hakları öğretimhane.com sitesine aittir. lütfen paylaşım için link gösteriniz.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir