2.sınıf milli bayramlarımız konu özeti | Öğretimhane - Öğretimhane

2.sınıf milli bayramlarımız konu özeti

MİLLİ BAYRAMLARIMIZ

      Milletimiz için önemli olayların yaşandığı tarihi günler vardır. Bu önemli günleri bayram olarak kutlarız. Bu bayramlara, milli bayramlar denir. Milli bayramlarımız özel ve anlamlı günlerdir. Bu nedenle milli bayramlarımızı bütün ülkede coşku içinde kutlar, birlik ve beraberliğimizi tüm dünyaya gösteririz.

Milli bayramlarımız şunlardır;

  • 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı: Cumhuriyet 29 Ekim günü ilan edilmiştir. Bu nedenle her yıl 29 Ekim gününde Cumhuriyet Bayramı’nı kutlarız.

 

  • 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı: 23 Nisan, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açıldığı gündür. Bu nedenle her 23 Nisan gününü Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı olarak kutlarız.

 

 

  • 19 Mayıs Atatürk’ü Anma ve Gençlik ve Spor Bayramı Atatürk, 19 Mayıs günü Samsun’a çıkarak Kurtuluş Savaşını başlatmıştır. Bu nedenle her yıl 19 Mayıs gününü Atatürk’ü Anma ve Gençlik ve Spor Bayramı olarak kutlarız.

 

  • 30 Ağustos Zafer Bayramı: 30 Ağustos günü, Kurtuluş Savaşını kazandığımız, düşmanları yurdumuzdan attığımız gündür. Bu nedenle her yıl 30 Ağustos gününü Zafer Bayramı olarak kutlarız.
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ